رژیم غذایی

چهار ماده غذایی برای لاغری در پاییز و زمستان

برای اکثر مردم کاهش وزن در پاییز و زمستان غیر ممکن به نظر می رسد. خوشبختانه هوای سرد در این فصول می تواند بر متابولیزم بدن شما اثر گذاشته و به شما کمک کند تا بدون فعالیت بدنی زیاد و یا حتی رفتن به باشگاه های بدن سازی، وزن زیادی را از دست بدهید و لاغر بشوید.

تحقیقات نشان داده اند که خنک نگه داشتن بدن می تواند به آن در سوزاندن چربی کمک کند. در سال ۲۰۱۴، مقاله ای تحت عنوان “تاثیر سرمای شدید بر بدن”توسط دانشمندی استرالیایی و عضو انجمن تحقیقاتی پزشکی گراوان، دکتر پائول لی، منتشر شد. مطالعات در این پژوهش نشان می دهد، خوابیدن در هوای سرد می تواند سبب افزایش میزان چربی قهوه ای در بدن شما و در نتیجه افزایش سطح متابولیسم بدن شود. چربی قهوه ای در بدن شما مفید است، چرا که به شما کمک می کند تا کالری بیشتری سوزانده و می تواند چربی های سفید که مضر هستند را از بین ببرد. چربی قهوه ای را چربی مفید می نامند. این چربی ها علاوه بر از بین بردن چربی های مضر، می توانند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲را نیز کاهش دهند.

نکته ای که بسیاری از ما نمی دانیم این است که در زمستان، بدن ما به راه های متفاوتی برای کاهش وزن احتیاج دارد. این روش ها با رژیم های سنگین و تمرینات ورزشی ای که در تابستان به کار می برید، متفاوت هستند. در واقع شما متناسب با هر فصل، باید بهترین روش را برای لاغر شدن و  کاهش وزن خود در نظر گرفته و آن را به کار ببرید. ما در این جا، چند روش را که در زمستان می تواند برای کاهش وزن و لاغزی شما مفید باشد، به شما معرفی می کنیم.

foods-that-keep-you-hydrated

غذا های هیدراته (غذاهایی با سطح بالای آب )

در زمستان از غذاهایی که مایع هستند، مانند سوپ و آش، بیشتر از گذشته استفاده کنید. این غذا ها به کاهش وزن و تنظیم سطح آب بدن شما کمک می کند. میوه ها، سبزیجات و سوپ ها همگی غذاهایی هستند که به طور طبیعی حجم آب بالا و کالری کمتری را در خود دارند. آن ها می توانند مواد غذایی مناسب و لازم برای بدن شما را، با سطح پایین تری از کالری به بدن شما برسانند.

Protein

پروتئین

مدارک زیادی وجود دارد که نشان می دهد، مصرف پروتئین زیاد می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. البته پروتئین ها، فواید بسیار زیاد دیگری نیز دارند. خوردن غذاهایی که پروتئین زیادی دارند، می تواند به شما کمک کند تا بدون مصرف چربی های مضر،  وعده های غذایی کاملی را در طول روز داشته باشید. این در حالی است که سایر فعالیت های روزانه ی شما، چربی های باقی مانده در بدن شما را می سوزاند و به کاهش وزن شما کمک می کند. همچنین مطالعات دانشمندان در دانشگاه واشنگتن نشان داده است که، مصرف پروتئین زیاد می تواند در شما احساس سیری زودرس ایجاد کند، که این خود به معنای مصرف وعده های غذایی کوچکتر است.

سعی کنید از پروتئین ها و محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید، چرا که محصولات پرچرب برای سلامتی شما ضرر داشته و می تواند مشکلات قلبی برای شما ایجاد کند. شما می توانید از محصولاتی مانند سینه ی بدون استخوان مرغ، لوبیا، تخم مرغ، شیر کم چرب و .. برای رساندن پروتئین کافی و بدون چربی زیاد، به بدن خود استفاده کنید.

170802120652_1_900x600

آّب

یکی از روش های ساده و بسیار سالم برای چربی سوزی، خوردن آب زیاد است. مشکلی که در این میان وجود دارد این است که، در هوای سرد انسان به طور معمول کمتر احساس تشنگی می کند. باید توجه کنید که نوشیدن آب به خصوص در زمستان، از چند جهت، از جمله برای کاهش وزن، برای بدن شما مفید است. نوشیدن آب کافی می تواند به حفظ تعادل میزان آب در بدن شما کمک کند، سبب افزایش سطح انرژی شما در طول روز شود و اشتهای کاذب را، که در طول روز می تواند سبب خوردن تنقلات پر کالری می شود، کنترل کند.

بنابراین مطمئن شوید که در طول روز، میزان مناسبی آب را به بدن خود برسانید و بدین شکل علاوه بر کنترل اشتهای خود، بدن خود را از سموم مختلف پاک کنید.

nature-trees-autumn-season-leaves-sunlight-wallpaper-1

نور خورشید

ممکن است متعجب شوید، اما نور خورشید می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. نور خورشید می تواند سطح سرتونین بدن شما را کنترل کند، ماده ای که مسئول احساس سیری در بدن شما است. بسیاری باور دارند که نور خورشید در صبح، و یا نور های مصنوعی که از لامپ به بدن شما می رسد، می توانند سبب کاهش اشتهای شما،و کنترل وزن شما شوند. همچنین کاهش سطح سروتونین در دراز مدت می تواند سبب افسردگی، بی خوابی و افزایش وزن شود.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۵-۰۲ ۲۰:۵۷:۳۵

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 − = 44

بستن